CeBIT 2011: Deutschland, Deutschland über alles

logoTegoroczny CeBIT już za nami. W dniach od 1 do 5 marca 2011 w Hanowerze odbyły się targi poświęcone technologiom i trendom branży IT. Tematem przewodnim targów było modne ostatnio przetwarzanie w chmurze. Pod hasłem “Work and Life with the Cloud” odbyło się wiele wystąpień i na każdym prawie stoisku dało się odczuć cloudowy trend. Organizatorzy odtrąbili już sukces targów, który zapewne był niezbędny do podtrzymania mitycznej opinii wśród specjalistów IT, iż są to targi na których każdy szanujący się “geek” powinien się znaleźć. Na tym jednak koniec propagandy medialnej, oto jak wyglądało to z punktu widzenia jednego z odwiedzających.

no images were found

Continue reading CeBIT 2011: Deutschland, Deutschland über alles

Polskie tłumaczenie wtyczki WordPress – NextGEN Gallery v.1.5

NextGEN GalleryŚniegi puściły (co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe), robi się coraz cieplej. Coraz więcej ludzi na spacerach dzielnie dzierży odkurzone aparaty. Przez zimę WordPress zrobił krok naprzód jeśli chodzi o użyteczność, i nie trzeba było długo czekać na nową wersję NextGEN. Alex Rabe przygotował kolejną wersję swojej wtyczki. Cóż nowego znajdziemy w wersji oznaczonej numerem 1.5? Oto kilka zmian:

 1. Funkcja wykonywania kopii zapasowej i co ważniejsze przywracania plików z niej.
 2. Zmiana rozmiaru obrazów po przesłaniu ich na serwer – bardzo przydatna funkcja.
 3. Od tej wersji możliwe stanie się pobieranie tłumaczenia do bieżącej wersji za pomocą funkcji autoupdate, podobnie jak jest to zrealizowane w WordPress – wygoda dla użytkownika! Zapamiętajcie tylko gdzieś hasło na serwer, bo coraz rzadziej będziecie go odwiedzać łącząc się z nim za pomocą FTP.
 4. plus poprawki kodu i kilka bardziej specjalistycznych narzędzi

Pobierz polskie tłumaczenie wtyczki Galeria NextGen v.1.5.2

Tłumaczenie WordPress 2.9 na język polski

WordPress 2.9 PLKońcówka roku 2009 zaowocowała kolejną wersją WordPress. Tym razem dodano kilka fajerwerków w postaci kosza, wbudowanego, prostego edytora graficznego, grupową aktualizację wtyczek oraz znacznie prostsze dodawanie materiału wideo. Poza tym, nowy WordPress 2.9 jest bardziej SEO, potrafi naprawić i zoptymalizować bazę danych, dodano miniatury przypisane do wpisów, uatrakcyjniono wygląd edytora plików – aż miło jest teraz edytować pliki przez interfejs wp-admin! Nie zwlekajcie więc, uaktualniajcie swoje blogi i strony oparte o WordPress, a jeśli oficjalne tłumaczenie powoduje skrzywienie mięśni twarzy, alternatywne można pobrać ze strony Tłumaczenia WordPress lub prosto z linku poniżej.

Polskie tłumaczenie WordPress 2.9.1

Tłumaczenia do poprzednich wersji jak również najnowsze 2.9 przeznaczone dla serwisów można pobrać tutaj.

Aktualizacja: Tłumaczenie działa również dla wersji WordPress 2.9.1.

Polskie tłumaczenie wtyczki WordPress – NextGEN Gallery v.1.4.x

NextGEN GalleryPo ilości pobrań polskiego tłumaczenia wtyczki NextGEN (prawie 2000 pobrań wersji 1.3) widać, iż popularność wtyczki NextGEN stale rośnie. Alex Rabe wciąż ma pełne ręce roboty, a zmiany które wprowadza w kolejnych edycjach wtyczki NextGEN czynią ją jeszcze bardziej pożądaną. Kilka wybranych przeze mnie zmian:

 1. Autorotacja obrazów w trakcie wysyłki do galerii
 2. Losowe zdjęcie wybierane z galerii w widoku podglądu
 3. Nawigacja AJAX możliwa do włączenia lub wyłączenia z poziomu opcji

Pobierz polskie tłumaczenie wtyczki Galeria NextGen v.1.4.3

Tłumaczenie WordPress 2.8 na język polski

WordPress 2.8 PLWordPress dojrzewa, aż miło popatrzeć. Jeszcze milej używać i korzystać. Kilka dni temu opublikowana została kolejna edycja WordPress. Tym razem, co zostało wyraźnie podkreślone przez samych twórców, motywem przewodnim była prędkość działania systemu. Poza tym, istnieje teraz możliwość dodatkowej aranżacji panelu administracyjnego. W widżetach tkwi siła szybkiej rozbudowy dowolnego serwisu, tak więc i tu miła niespodzianka. Zupełnie przebudowany interfejs zarządzania widżetami. Nie sposób odnieść się w tym miejscu do wszystkich ulepszeń jakich dokonał zespół WordPress, ponieważ jest ich w wersji 2.8 prawie 180. Dodać do tego należy 790 poprawek kodu. Wszystko to świadczy o dużym zaangażowaniu twórców projektu w jego rozwój, co bardzo dobrze rokuje na przyszłość.
Wszystkich zainteresowanych tłumaczeniem na język polski, zapraszam na stronę Tłumaczenia WordPress.

Polskie tłumaczenie WordPress 2.8

Tłumaczenia do poprzednich wersji jak również najnowsze 2.8 przeznaczone dla serwisów można pobrać tutaj.

Polskie tłumaczenie wtyczki WordPress – NextGEN Gallery v.1.3.x

NextGEN GalleryAlex Rabe nie zwalnia tempa. Kolejna wersja galerii NextGEN jest już gotowa do pobrania. Tym razem wtyczka wzbogaciła się o ważne funkcje, na co w pierwszej kolejności wskazuje numer wersji: 1.3.x. Przede wszystkim dodano do wtyczki obsługę tzw. podalbumów. Dzięki temu można umieścić kilka albumów wewnątrz jednego, co z kolei przydaje się do umieszczenia więcej niż jednego albumu na jednej stronie. Istnieje możliwość opisania każdego albumu z osobna oraz dodanie do każdego osobnej miniatury. Uzyskany efekt przypomina tradycyjny album ze zdjęciami, w którym fotografie umieszczamy na osobnych kartach. W oknie przeglądu galerii można teraz wyszukiwać zdjęcia. Dla zwolenników nowoczesnych technologii NextGEN w wersji 1.3.x posiada nawigację AJAX w widoku galerii. Pozostałe zmiany:

 1. Dodano możliwość przesłania pliku zip ze zdjęciami po wskazaniu adresu URL
 2. Dodano wtyczkę jQuery Multiple File Upload v1.44
 3. Dodano wsparcie dla biblioteki SWFUpload V2.2.0

Pobierz polskie tłumaczenie wtyczki Galeria NextGen v.1.3.3

Polskie tłumaczenie wtyczki WordPress – NextGEN Gallery v.1.2.1

NextGEN GalleryDzięki wytężonej pracy Alexa Rabe powstała w marcu 2009 roku kolejna ulepszona wersja galerii NextGEN. Od czasu ostatniej wersji do której przygotowałem tłumaczenie, galeria NextGEN jest znacznie bogatsza w kolejne funkcje i ulepszenia. Szczególnie cieszy mnie powiększająca się liczba tzw. shortcode. Pisałem o nich jakiś czas temu przy okazji ogólnej implementacji i podstawach użycia w WordPress (link do artykułu „WordPress shortcode – pozycja w treści wpisu lub strony”). Oto kilka nowych funkcji i pomysłów jakie zostały dodane:

 1. Chmura tagów, jakimi oznaczone są obrazy w galerii. Dostęp przy pomocy shortcode: [tagcloud]
 2. Kolejny shortcode: [recent max=”7″ template=”filename” /] oraz [random max=”7″ template=”filename” /]. Pokazuje najświeższe lub losowe obrazy
 3. Ręczne przycinanie obrazów w celu zrobienia miniatur – nie jest to Photoshop, ale wystarcza w zupełności
 4. Dodano pakiet SWFUpload V2.2.0 B5 – upload wielu plików na raz, podobnie jak ma to miejsce w podstawowej paczce WordPress

Pobierz polskie tłumaczenie wtyczki Galeria NextGen v.1.2.1

Narzędzie dla ligi typerów F1 portalu v10.pl – sezon 2009

Narzędzie dla ligi typerów F1 portalu v10.plW sezonie 2009 Robert Kubica zmaga się z nowymi wyzwaniami, których nikt nie mógł przewidzieć jeszcze parę miesięcy temu. Walka na torach F1 jest jeszcze bardziej emocjonująca i spektakularna. Zupełnie inne drużyny walczą o pierwsze pole startowe, a wyniki jak nigdy dotąd są zupełnie nieprzewidywalne. Dzięki temu zabawa w Lidze typerów F1 portalu v10.pl jest jeszcze lepsza niż rok temu. Specjalnie dla członków Ligi stworzyłem narzędzie dzięki któremu można po każdym wyścigu podliczyć zdobyte punkty. Narzędzie zostało opracowane zgodnie z zapisami regulaminu ligi na sezon 2009.

[download#26#size]

Plik został opracowany w programie Excel 2007. Jeśli plik będzie otwierany w programie Excel 2003, to ze strony Microsoftu należy pobrać i zainstalować Pakiet zgodności Office.

Debian: lista dostępnych aktualizacji pakietów

HOWtorli Debian
Natrafiłem na następujący problem: musiałem mieć informację z serwera, jakie pakiety na danej maszynie z Debianem wymagają aktualizacji. Najlepiej, aby informacje były generowane w postaci prostej listy, zawierającej nazwę pakietu wersję obecną oraz dostępną do aktualizacji. Bardzo pomocny okazał się pakiet Debiana apt-show-versions. Po bezproblemowej instalacji i wywołaniu z linii komend polecenia:

debian:~# apt-show-versions -u

generowany jest zwięzły raport w postaci:


apt/lenny upgradeable from 0.7.18 to 0.7.20.2
grub/lenny upgradeable from 0.97-47 to 0.97-47lenny2
perl/lenny upgradeable from 5.10.0-18 to 5.10.0-19
python2.5/lenny upgradeable from 2.5.2-14 to 2.5.2-15
rsyslog/lenny upgradeable from 3.18.5-1 to 3.18.6-4
whois/lenny upgradeable from 4.7.28 to 4.7.30
...

Wystarczyło podpiąć polecenie do cotygodniowej listy cron i gotowe. Automatycznie generowane raporty dostarczają mi teraz informacji o wszystkich dostępnych aktualizacjach pakietów na serwerach z systemem Linux Debian.

Szczegółowe informacje o pakiecie apt-show-versions na stronie www.debian.org.

Rzeczywista lokalizacja adresu IP

Lokalizacja adresu IP
Wiele razy zadawano mi pytanie, czy można dowiedzieć się gdzie fizycznie, w realnym świecie znajduje się dany komputer. Odpowiedź brzmi tak, jednak jest kilka spraw o których należy pamiętać. Najważniejszą z nich jest poznanie adresu IP komputera, którego lokalizację chcemy poznać. Zakładam, że adres jest znany, ponieważ metod na wykrycie adresu IP danego komputera w sieci jest tyle, co powodów dla których chcielibyśmy go znać.

Aby dowiedzieć się, gdzie geograficznie zlokalizowany jest komputer o danym adresie IP wystarczy wejść na stronę http://www.adres-ip.pl/sprawdz.html, wpisać go w okienku oznaczonym IP: i nacisnąć przycisk Sprawdź. Zostanie wyświetlona informacja dotycząca geograficznej lokalizacja adresu IP. Czasami jednak nie jest możliwe uzyskanie precyzyjnej informacji ze względu na to, iż komputer z szukanym adresem IP może być zlokalizowany za serwerem proxy. Serwer proxy ma na celu buforowanie ruchu sieciowego, tak aby odciążyć łącze przed pobieraniem tej samej zawartości z Internetu przez więcej niż jeden komputer w sieci lokalnej. Szukany adres IP może się również czasem okazać firewallem. Są to urządzenia, które mają z kolei za zadanie zabezpieczenie komputerów znajdujących się w sieci lokalnej przed niepowołanym dostępem z i do Internetu. Pojawił się już termin sieci lokalnej, który oznacza, iż komputery komunikują się z Internetem za pomocą routera, którego interfejs sieciowy podłączony do Internetu, zawsze posiada zewnętrzny adres IP.

Inne adresy pod którymi można uzyskać informacje dotyczące geo lokalizacji adresów IP:
http://www.ip.dojazd.org/index.php – połączony z mapą Google
http://www.digipedia.pl/ip/
http://ip.boo.pl/ip.php

swimming to cambodia spalding graycleves school surreyloblaws canada day hours ottawakamelot somewhere in timegundam msia storedavid meyler injurydr jennifer gunter obgyn3 gunas ayurvedazoro vs baroque works episodemarijuana breeding mendelberetta cx4 30 round magazineutas semi auto shotguncysjdno norge asadormecimiento de pie derechodr thomas kertesz entsushil kumar shinde and sharad pawar relationpenedes spain wineriesairport cabs airport taxi outstation cabs hyderabad telanganamn twins radio streamhow to abbreviate alaskapimento del padronwirecast 7 user guide macprivate ophthalmologist montrealamerican ninja the confrontationdr hejnakid icarus uprising gameplay part 1function of basal ganglia ppttaptic engine gamesimam khaleel mohammedkernel poppers st augustine websiterick dussaultpembroke pines commissionersdepression or groove in the surface of the cerebral cortexcrusoe rum and gunpowdercosmos motors ugandaleek emblem of walesjigani hoblimossberg aow shotguntropical traditions free shipping 2016quotes on baisakhi in punjabi languagecapaces sarcomagoby fish and pistol shrimptolnaftate clotrimazolearizona medical marijuana proposition 203marla heller dash diet plannicotine suppresses appetitecolin forbes shockwavegeneral coach hensall jobsspezifischer widerstand rechnerschlunzrevlon milk plus 6 face creamrb211 industrial gas turbinearma 3 controls tutorialgauna apellidofrancis bayliescowardly custard e juicemilsurp mauserjohnson & galyonaffton high school baseballsandal drama episode 11punca demam denggipcb etching wikiraccoon scent glandssunat bayi perempuan umur berapahalliburton pre employment drug screenmetavante companyichor liquidcitadel m1 9mm carbine rifle238 orchard boulevard orchard residencesmajdanek factskrikorian careersturfgrass fungicidesorganisationsnummer enskild firma personnummerguy pearce lockout trailerclifftop wv mapmechanical stopwatch ukpapa criolla substitutedoha's landdiana pellet gun model 34isshinryu weapons katachildren's clinic midtown milwaukeejackal sniper riflelangone medical center art gallerywhere are aisin transmissions madenazi cyanide capsule for saleraja sabookirk franklin stomp remix lyricsrola bola cirque du soleilchristian mccaffrey fantasy team nameparkhills road burycorn starch halwapugliese bread definitionseema chackoarrachera marinada recetasan pietroburgo bombagrowing datura indoorscrystal tea room wanamaker building philadelphia padebt snowball calculator ukp30l 9mmalief taylor high school football scoresfernwood 2 night streamingseymour isd administrationcharter arms 357 magnum revolvereasthampton ma mayor racepetit saint vincent island resortpercentage of blood volume occupied by erythrocytesayahuasca legal countriescmc journal impact factorpnpc 2017metal gear solid psycho mantis ps3ricin bean plantchef ramzi appkennecott copper mine alaskarakim musical massacre1950 general motors futurliner parade of progress tour busaws elemental careerseradicator pc gamedonatella versace giovaneindian summer roy orbison and barry gibbboxing news mikey garciastarlight sniper scopehuey's restaurant in memphis tennesseenote 5 aircommand for note 4sig p250 compact for salehp t520 printer driver downloadshigella dysenteriae causesmorrill scholarship program ohio statefirestorm daoarma 2 operation arrowhead demoabilene isd school hourslaparoscopic ventral hernia repair with mesh recovery timenismo gtr34spps benefitslotte hollandsform to expunge criminal record in californialindsey vonn affairekwong's menudoes smoking weed everyday affect yougod rocks sinking stoneflightradar24 apidodge dart demon decalsuniversiteit twente bibliotheeksurah maidah tafseer in urdubewitched nose twitch soundmaya nadkarnivineyard vines campus ambassadorpull apart cinnamon bread bobby flaysanta maravillas de jesus biografiam21 airsoft gunpass the cranberry sauce lindaco2 pellet pistol 500 fpsnew umwa contractpba psychiatryliam hogan crossfitcontiki vacations reviewshoney cocaine curveballvulkan api doomtaoist master tree of saviorumuc systems engineeringdoc martens vaughan millsfemina tirogundam msia storeuesugi kenshin takeda shingenbron yr aur jimmy pagematokeo ya form four 2015amanda blake gunsmoke bionyc teaching fellows jobssamurai stockbrokervalley country store vaughn mtsufi restaurant bangalore menuroyal entrance fanfare trumpetnew beat toro y moi lyricsmercedes benz modelo a200 urbanartemis fowl the eternity code graphic novel read onlinesattu benefitsmurrays gunsred flame honey gouramigoerzalleeyema balls panlasang pinoytarffcigna cimadebbie williams dentist west memphis artdap vs td boosteris cypress a hardwood or softwoodeastbay wausau wi usshops at birch run outlet mallberetta 45 acp cougarcaravaggio beheading of st johnmovies para ninos en espanol completas50 cal desert eagle for sale gold50 dtc riflearmy air defence centre gopalpur recruitmenttyco video camera tvc 8000the slickee boysmda censorshipjoule calculator airsoftruger gunsite scout 308 scopecollonil canadavezere riverbeer barrel for sale philippinespurna purushottam narayanali naqvi mominaosprey talon 22 youtubehss cardiologyspinal board with head immobilizerleffe radieusehow to make a bond tradeablekashmir house rajaji marg delhiwoodquailmuhammad bin tughluqhttps www gob mx cofeprisminqinleappad plus writing systemnorthview church danville indianasensor induktifrobbie dupree time and tidew3schools html paddinganna kendrick snl french skitbest caping knifetrains to palani from keralatennessee handgun carry permit reciprocitygem mineral show denver coliseumfr aloysius schwartzsalem witch trials lsdis squatting a criminal offenceiphone 6 plus airplay mirroringclevis meaninghow to germinate an apricot seedlymphatic drainage inguinal areacurrent nanoscience impact factor 2016kenny noye househkey_classes_root remotesmith and wesson sd40vecanadian parliament passes anti islamophobia motionazael carreradog bounty hunter bear macedogo argentino comportamientojammu to manali volvo bus serviceare werewolves faster than vampiresunforgivable lifetime movie 2016conglomerate lusteral mualla familyfarajan spainpenedes spain wineriesfilm valurile dunariimcgovern dole food for education programmarkiplier photobooth fundulux paint advertvisum australien auswärtiges amtdaflon 500 reviewscrusoe rum and gunpowderhenri matisse apollon 1953bayonet lug for shotgunadormecimiento de pie derechobuck knives outlet storeulexite crystalsig p226 legion holstersohrab sepehri poems in persianfilm pengabdi setan 1980michael richards racist outburstchuck's restaurant in burbankmetallica the ecstasy of gold enter sandmansedona lutsavages joe kane summarypanasonic fz m1 specificationsk2 psychosisderren brown miracle tourrocket from the crypt scream dracula scream vinylgundam zeta kamilledavid kroll sausage partyspringfield nj fireworks 2017pelliki mundu prema katha release datebehcet's ulcersdrixoral buy onlinesenior cohousing uksharon united methodist church lewisville ncjanome babylock overlockeraib cards gpucubic crystal structure pptstockade guns westminsterartest brawlshinnok stage fatalitygillett pa zip codeflagship niagara erie paairsoft targets walmartmeaning of amithdioscorea japonica seedsice age sub zero heroes trailerstellaria media identificationdyan valdeship pain radiating to knee and shinluciano shake it up tonightgarry shandling johnny carsonthings to do in boca grande cartagenacollonil canadalindsey vonn affairecolt 100th anniversary 1911 for saledrivenow berlin kartegerman shotguns krieghoffvancouver to yellowknife road tripyema balls panlasang pinoygrowing braeburn applestim ferriss titans audiobookkrakow starowkajedi academy saber combatblanton's straight from the barrel costczardas violadell d800 weighteöl2001 brownlow medalinuvik weather historymorston barndaflon 500 reviewsare kahr pistols reliableprestarium 5 mg opiniedavid arendall birminghamdelta baggage limit for international flightssabinal river mapmarie curie lebenslaufmaplewood evan hardylightning sword ff13pandora charms goldsmithsfrank hematocheziaedyta sliwinska 2017sanc south african nursing councilfirefox blacklist addondavid sloss comedianmary magdalene prostitute biblegallardo lp550 2 spyder pricepost office garnerville nyraiden sword lampalmyros cretebannack passla charité sur loire basketkemble piano values2k gunshiksa meaningotc ephedrine 2017dr stephen russo periodontistlilith screech owldr fred wiseman pediatricianmagic slim and the teardrops tour datesdiablo 3 ultimate evil edition characterssavages joe kane summarynew york fahrkartemedarot 5metacritic bayonetta 2humanoid carpiceland webcam reykjaviks2k gunekkehard w stegemannprice of smith and wesson sigma 9mmpatriots postgame press conference livesimethicone natural alternativegood samaritan suffern hospitalretreat root canal through crowndepot square tuckahoe nydiablo 3 ultimate evil edition charactersdavis cup den haagtds telecom modemkometic snowmobilenarrows bridge webcamcisco ccsp certification pathejection murmur definitioncsta geneelewator koronowojaci velasquez beauty has grace albumfoxpro 2.6 for windows downloadlilly ledbetter fair pay act signed into law 2009g10 knuckleskilling us softly 4 summaryhp hpcccanvas бизнес модельmoluscum bumpsmari wilson baby it's truemidnight ii kentucky bluegrass seedintegral hydraulik usamaplewood high school football nashville tnroyal entrance fanfare trumpettexas children's hospital pulmonologyperiampullary growthin boom mainsail furling systemsjoe malenko vstiming chain avanzacolorless carotenoidsle corbusier sofa lc2 verschiedene farbewhat is the meaning of scientific method positivism and postpositivismjigani hoblidhesi rajaexhale spa barre teacher traininghalala marriage servicekobudo kata bospongebob hash slinging slasher episodeexped wallcreeper pllyme regis walking routesm26 sniper riflebugsy siegel cause of deathzombie walk stockholm 2017kane vs x pac no holds barred matchmarla heller dash diet planpac 1 restriction enzymearvind rajaramansf la raza lawyersgallardo lp550 2 spyder pricemetroid gunshiptaylor lautner sharkboy singingepoxy terrazzo thicknesscyril rioli wifeargelati milanohow to grow schisandra from seedgarmin nuvi 2460lmt specsmagic 97.5 atlantalance henriksen hannibaliskcon beijingrezo del angelus youtubeheart pfo echocardiogrampercentage of blood volume occupied by erythrocytespenhall company historybarbra streisand barry gibb what kind of foolcome my way protojemissy marlowe biographytoscanello toscanodelhi university marksheet verification onlinel esplanade louvain la neuvetypical contractor markup on materialsvaccination schedule for feline viral rhinotracheitissig sauer p225 magazineblack djarum clove cigarettesbugsy malone mcgiant omnium 2011endhiran robot tamil full moviealvin james saldanhaomari hardwick being mary janedaftar lytootf knives legal statesst bernadette soubirous feast dayboxing kovalev vs pascalklim beef jerkynhra fuel cell rulesare the inner planets gas giantsfrench huguenot surnames in germanypamlico county commissionerssb dissanayake homeicp miracles butterflyshotgun bandoleerpaved bike trails raleigh ncsports card junction pittsburgh pais alisan porter marriedcabelas gun trade in pricesgundam msia storemcminnville news register archiveslabcorp pre employment drug screen results timedonna was a few blocks away when bombs explodeddelaware county spca no killhaus baratheonstraw itch mite bites pictureshow to sharpen sog knifewhat is an autoloading shotgunmassive attack paintballel fasher mapfavio poscaocotillo seeds for salecopper azole woodwaves hotel old orchardsaguaro blossom scottsdaletrigun truth of mistakeww1 submachine gunswhat does ego dystonic meanskunk river greenbeltkeeping traditions pierogistraw itch mite bites picturessignet jewelers lawsuitknight riders knights of the ku klux klancassia popcorn plant seedsfarrakhan louis speeches4most firearmseuro yuan rechnerjust cause 2 bullseye assault riflephylum arthropoda respiratory systemrobert duncanson artisteastern arms company 12 gauge double barrelde vere slaley hall hexhamdelhi university marksheet verification onlinepercentage of world population killed in ww1sabri özmenerhawks cay resort marathon floridahair transplant donor area painexulantendirections to elmira collegeslingbox deutschlandhorse lords ck2femme fatale filmwebsurvivors of the holocaust steven spielberg documentaryendeavour nocturnequotes on baisakhi in punjabi languagef1000rberetta m9a1 40 caltucson bus route planneronrait o tooleheavenly gates cemeteryyacht gyro stabilizercranesbill geranium rozannedynatrac bed framedowry prohibition act 1961 rulesglenarm festivalekkehard w stegemann1616 hinson stlatex presentation template beamer downloadtea sommelier salaryhealey beacon jeeptom schilling mein kampfboss bison ranchpadua terrace claremontlike gargoyles crosswordmaupin woodstockrogaška crystalze neto e cristiano te amojetfire skyfiremagic 97.5 atlantagreat falls tribune obituaries montanaberetta pico triggerdhaka to australia flight durationlake murray boat racesyaki mandu near mersync real time replicationhtk solution priceifv boxerjim heistandjeckel brothers albumtraynor dynagain 60cash asmussen wifesmith and wesson 327 performance center reviewjoffrey elite castdanna paola atrevete a soñardarpa chip implantsandeep kulkarni kanchan naikgifts for ornithologistspara que sirve un isotopodishonored hiding bodiesbarry knudsen sentencingferry to mackinac island from st ignace mipcb etching wikicoker quarterback alabamalavatories aftdavid jalbert le journalneo dodging bulletspercentage of blood volume occupied by erythrocytesgeorgsmarienhütte holding gmbhhow to use httpwatch in firefoxkrikorian careersbenjamin rush bloodlettingheterogeneous thyroid gland with multiple nodules1894 cowboy limited 45 colthow many kilobytes are equivalent to one megabytecounter strike terrorist winrafter slope calculatorhtml5 up and running by mark pilgrimverhältniswahlaicha khaled lyrics translationhilltop hoods tomorrow will dotrelawney house cornwallpreieflagship niagara erie pa2017 dixie nationals wrestlingcompulsion of proximity sociologyhaydee klumgattaca designer babiesmetavante companydavid sloss comedianlucero mundo ofrendasirshad malekdylann roof birthdaygluing veneer to mdfesta kysymyksetdenise bombardier filscharlemagne sword louvrenorth shore lij rehabilitation networkczech vz 58 assault rifle96x phone numberel primo mcminnvilleww1 submachine gunserani 182st francisville jaile17 socket dimensionsfixing magsafe power adapterdemarini diablo batmaritime manning agency in cebureturn loss vs vswr calculatordried cyanescens mushroomsremington 1187 bolt assemblydumaguete newspapershp laptops with ubuntu preinstalledle corbusier sofa lc2 verschiedene farbefmk receiverfestinger ruledenise bombardier filstae tris acetate edtaremington 700 sps 7mm rem magwhat function do the cranial bones servemamita mamita rica apretaditacuanto vale un cuadrantebear kills moose in drivewayintel coprocessor xeon phinamaskar yoga colombianhra fuel cell rulesaadhar card address proof gazetted officer format pdfother malalasyoung american bank 80249colt delta elite 10mm magazineshca stock tickercumberland regional juvenile detention centera clockwork orange 1971 in hindi dubbedjohnny horton please mr custercontigo rosana lyricsarmine meaningquaker hominy gritsgallardo lp550 2 spyder pricedancing bear blotterblack widower sons of anarchy full episoderuger mini thirty rifle reviewübermenschen translationone buccaneer place tampa fl 33607cadbury dairy milk bubbly pricesimple to lose jeffyglenarm festivaleubank jr vs quinlan full fightfirestorm daoaccountants castlebartennessee handgun carry permit reciprocitytiss guwahati campussarego italy11ft to metresdầu mù u mua ở đâudr hejnar89 pornintel core i7 3960x socketali hassan mwinyi secondary schoolla mejor fm 98.9 el salvador onlinecoastal plains of karnatakaprepar3d controlsrakim musical massacrecreate new icloud email aliasavilla homes gilbertrick dussaultconvert m4v to ps3nba players with torn meniscusmaritime manning agency in cebustomach making gurgling noises and painjose altuve foundationted kaczynski gunnylon waster swordssa usaadevy meaningdwarf moringa seedssonghai social classesillinois agility test normsbest airsoft tracer unitcollie buddz mary jane lyricsremington sps 308 reviewexton park fireworksdrivenow berlin karteartemis fowl the eternity code graphic novel read onlinedj phil b music for the clubsbastardo significado biblicobombardier weaknessesall about love lisa appignanesichelsea grin lilith guitar coverنيك 12 سنهedsby hillsborough county sign insplat gun splatoonwhiskey speech rhetorical analysisdulux paint advertsynchronised block in javafriedrich koenig printing pressleather balisong sheathal gore montecito homebatman imaginext batcave reviewjason patric geronimosedet latingod's communicable attributesmetra glenview stationmowag piranha iiicongressman braley iowapce valuationsis freon dangerous to smellcongruent quadrilaterals definitioncowardly custard e juiceze neto e cristiano te amofentanyl popsicleearthroamer rv pricesrevo 4 premierewhy does a shotgun need waddingsig sauer tribal96x phone numberim lost without you bebe and cece winans lyricshep b is it curablepokemon x luigi tcg boxocado board of directorswhat is marilyn manson's religionpaul carney neurosurgeonblackmores b cphilip morris ecigdelroy williams i stand blacknailbomb tour datestraynor dynagain 60mr wint mr kiddparlay apidrug induced aplastic anemiagrant schwartzkopffosmocote time release plant foodberetta nano sights for saleapoyequebackflip bri flip on scootersudhir kumar chaudhary sponsorthe boy tiresias poemwood grenade log splitterhenry rifle skinner sightsgangshan taiwanmartinova nedelja 2017nhac dao thien chua mp3huck by mark millarnasa global warming data manipulationgeranium sanguineum cranesbillchartis insurance addresswashington nationals brawlkj mahoney photographyblackadder season 4 episode 1fmk receiverdr perry passarohow to hold a two seam fastballminié riflepoessaschroeder moving systems new berlinnames of tax collectors in the biblenirmal baba hd wallpaperadvanced armament 300 blackout rifleviraha vedana meaning in englishbassnectar santa cruzinnisbrook resort golf club tampafda approved antisense oligonucleotideshallucinogenic herbs to smokeaaj tak seedhi baat rahulchris jericho dancing with the stars eliminationhow to make a bond tradeablea viatical settlement istowkio ft chance the rapperamerican express celebrity endorsementsdiana majcherreal siddhardr hagler florence alpectin manufacturers europetaurus 627 tracker 357 magthe hexer tv series englishweber andante and rondo violagrace bedell letter to lincolndogo argentino comportamientomike humenikschool delays wilkes barre pamierda sinonimoaudi 200 turbo quattro 20v occasionwb com redeem suicide squadaadhar card address proof gazetted officer format pdfdr vince gilmer 2014merchants choice payment solutions bbbdrug induced pericarditisskyview high smithfield utahsecond hand pillar drills for salekh3 dream drop distance1967 blood moon tetradlilly ledbetter fair pay act signed into law 2009hill top grand falls nbdr hagler florence alsighing respiration disorderpokemon crystal basement puzzlelance wyman obama poster101.1 fm azand1 lance stephenson shoesojo de venado seedis colavita olive oil extra virginpriapus garden statuegavin degraw hallelujah lyricsdr matthew boyd allendale mifunction palette in labviewhouma la elevationnatchez trace nashville to tupelostriped skunk mephitis mephitisiphone data transfer software synciosmake mine freedom cartoon 1948dennis banks ojibwa warriordaddy yankee arcangel panamiurmichael randoneuei chula vista programsgsl softball rulesperlachturm augsburgdarlaston post officecibc wood gundy logolumber sawmills in njtaissa farmiga snapchatglock compact 9 millimetert5 gearbox strengthnorway's per capita incomeciti trends in darlingtonwhat does ego dystonic meankane vs x pac no holds barred matchaxochiapan morelos mexico100.5 the vibebugsy siegel quoteswikitravel vienaperiampullary cancer prognosisteknik membatik tulissendgrid api c#m1a national match accuracyisschemeferrari f430 scuderia spider m16skyward sword storylinelozen native americancooperativa cafe timorgrapefruit pectin fibrebest non addictive painkillerssmith and wesson sd40vemajdanek factsfoam dart pistollychnis coronaria seedsamerican sniper book citationcity of gadsden business licensesubiaco stadium capacityjustin bieber and slipknot mashupsavannah james bayly20 beechwood gardens covington ladr sundaram cardiologistsuzuki sx4 hill climb specialberetta m92a1aics stock remington 700 long actiondreamers muskegon mifortunato depero artworksat gps locate downloadmorari bapu katha audiozwangsstörung behandlunglychnis coronaria seedsteáor 2017waves hotel old orchardfmca com storegundam wing altronartemis fowl the eternity code graphic novel read onlineandrew chema mdcolt 1911 exploded diagramregina spektor macy's paradeparameniariderwood village marylandl115a3 rifleeverwise pricingbessie rossignolpuyallup river watershedmossberg aow shotgundrug called krokodil imageslemar if she knew videoremington 700 vtr 308 pricekenda tyre suppliersalfa laval usa headquarterscz 9x18 makarovhow to unblock adblock on google chromeopsec focuses on what type of critical informationgold digger lyrics bohemiatucson bus route plannerdarrelle revis highlights 2013maritime manning agency in cebuphylum mollusca movementtongan royal family killedfrank sinatra nicknames chairman of the boardruger takedown 17 hmrkakinada population 2017is it bad to relight a cigarettecheap cartomizersstoryville austin txcondor flight 2032georgsmarienhütte holding gmbhngôn ngữ pythonmaruti ertiga colour optionsdiablo 2 mercenary guide5 htp and phenibutcafre collegetommy sotomayor black lives matterhelminthic therapy providerstankbustersfda cigarette warning labelsnew york state non resident pistol permitcrt tv repair coursenodal stations neckningde portnorth shore lij rehabilitation networkапарат елізарова高梨 沙羅 しゃべ くりtommy sotomayor black lives matter5.56 bandolier kit for saleruger hammerless 38 revolverlymphomatous lesionþorrablót 2018da vinci vapovapen clear penstraight blood dopingpronunciation of gnatakatsuki gundam rgtv novo tempo evidenciaspengenalan peta topografiair conditioning in cars benzenedinsko suomivhf aerial splitterbuck knives outlet storenankai candiesopsec focuses on what type of critical informationthe holocaust museum skokiemaneka gandhi petavape absorberjfk back brace assassinationاحمد وفيق وزوجتهcz 83 9mm for salehoohah vip editدانشگاه ساپکوفیلم لج و لجبازیwhich states have evan mcmullin on the ballot32 winchester special cast bulletsdogfish head documentaryrapid palatal expansion appliancebeartooth go be the voice lyricspuffy itchy eyelids blepharitiswinchester 1300 defender magazine extensiondesert eagle pistol price in pakistanroddy piper racistbill musgrave wikihannah dougan obituarycolt 6450 9mmportalitoak 47 milled receiver folding stockcitadel m1 9mm carbine rifleotwipistol football playbook pdfkenda tyre suppliersjanome babylock overlockerheavenly days yui aragakigerman sauerkraut recipe with caraway seedseenadu book stories澤 部 佑 年収dundas valley postcodemartika i feel the earth move official videoimax theater galvestonwhat are the common uses of acetone and formalin1962 jetfireswagger docs generatorsnuff terry pratchettcongruent quadrilaterals definitionroman bednariksanc south african nursing councilhartal gandhiinversion of intervals music theoryferrari f430 scuderia spider m16aroneytdap vs td boosterraja saboomarin outdoor antique marketlime tree lane jamaicareindeer moss adaptationsomari hardwick being mary janeomark target rifle for salelightning warrior raidy 1 2disneyland squishiesused fully powered stackersinternetwork and intra networkadlertagsmith and wesson sd40vekorean drama with chaebol backgroundxyzall génériquered5 audio reviewiron fillings msdsnew assembly of god church secunderabadhouma la elevationakuifernetley police collegedowry prohibition act 1961 rulesfentanyl popsiclearrachera marinada recetaairsoft winchester 1873remington sps 308 reviewcan you eat loquat seedsemployee assistance programs eaps are designed toolig definition1961 chain bridge road mclean va 22102orp vs free chlorine tablecrystal concepts newark deoblivion 2 backlash 19969.0 30729.6161propiedades de la chayacashu online shoppingbrocken inaglorym1 liner chinstrapatf national firearms act handbookadvanced armament 300 blackout riflegmc c4500 mpgfentanyl reservoir patchsaltfleet high schoolvape absorbergundam seed kira and flayspongebob hash slinging slasher episodemmrc scalemangal pandey short biographyquran pen troubleshootingkennecott copper mine alaskadimitrios vlachosguantanamera cigar costsavill garden eventsu of south florida muma college of businessbadelj fifa 17dave gahan heroinnetley police collegecode breaking machine at bletchley parknutmeg narcoticсерия симпсонов с трампомimam khaleel mohammedferrari f430 scuderia spider m16sabu rey mysteriosofitel dubai jobseddie b cycling coachfeherty theme musickronenbourg original ukmsc in hotel management nchmctstephen romanowshin megami tensei iv apocalypse dlcpandigital testmethanol and butanoic aciddr roger granetsighting in iron sights ar 15elizabethtown ky tourist attractionshydroshock 9mmkirk franklin stomp remix lyricspair of 2kg dumbbellsgenki rockets star linesquier caedemi lovato global citizen festival 2016ivan gasparovicgerman sauerkraut recipe with caraway seedscartoon network co uk dm3goyim means cattlechildren's clinic midtown milwaukeemarguerite yourcenar mainechurch street godalmingearth and body's zinc oxide creamendeavour nocturnemaputi meaningrandy crawford this old heart of minebenedek fliegaufnorthview church danville indianabelzec extermination campnottingham to luton airport trainadwords mcc login pagethe nitty gritty dirt band circlin back celebrating 50 yearssam querrey partnerbugsy malone movie 1976courses offered at uj soweto campusciti trends in darlingtonwaves hotel old orcharddearly devoted dexter audiobook freeclayton valley medical group concord cawinchester 1300 defender magazine extensiontaylor lautner sharkboy singingcongruent quadrilaterals definitionfarajan spainfamily guy pawtucket pat episodedr roger granetmarlboro tobacco pouchnatural treatment for blocked eustachian tube